Internetový obchod jizdnikola.net ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho fungování. Využíváním našich služeb s používáním souhlasíte.

Jak chránit kolo před krádeží

Jízdní kola jsou čím dál vybavenější a tím se zvyšuje i jejich cena a hodnota. V dnešní době se bohužel setkáváme s krádežemi naprosto všeho a proto je potřeba chránit i své kolo.

Přinášíme Vám pár zásadních typů jak své kolo uchránit před krádeží:

  • V první řadě je potřeba si pořídit kvalitní zámek. Není to sice prostředek, který potencionálnímu zloději zabrání kolo ukradnout, ale není ve Vašem zájmu mu v tom zbytečně napomáhat. Minimálně jej to zdrží, případně zcela odradí.
  • V případě, že máte kolo uschováno ve společných prostorách, nepodceňujte to a kolo zamykejte i zde a to nejlépe k pevnému předmětu (zábradlí, trubka atd.…). Přístup do panelového domu může mít kdokoliv a překonat dveře dnes není větší problém. Zase platí, že to pro zloděje není překážka, ale možná si kvůli zámku krádež rozmyslí.
  • Veškeré doplňky, které nejsou na kole pevně připevněny, při odchodu sundávejte a berte si jej domů. Kolo pak má pro potencionálního zloděje menší cenu a vy zbytečně nepřijdete i o své drahé doplňky.