Internetový obchod jizdnikola.net ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho fungování. Využíváním našich služeb s používáním souhlasíte.

Přestože značka Superior vzniká na Moravě již v roce 1996, její moderní historie se začíná psát rokem 2002. Tehdy značku kupuje společnost BIKE FUN International, která z ní během deseti let vybuduje jednoho z nejvýraznějších domácích výrobců závodních, sportovních a volnočasových jízdních kol.

Filosofie značky je dlouhodobě jasná – cílit především na ty, pro které je cyklistika srdeční záležitostí a nabídnout jim špičkové, do detailu propracované stroje. Toho je dosahováno především precizností a péčí, která je kolům, montovaným v České republice, věnována. Superior se dlouhodobě orientuje na nastupující trendy globální cyklistiky - právě z jeho produkce je první sériově vyráběná evropská devětadvacítka, která se na trhu objevila již v roce 2003.

Superior je značkou dobře známou zejména na poli profesionální cyklistiky. Ostruhy získal zejména díky tomu, že na závodních Superiorech několik sezón startoval profesionální bikerský tým České spořitelny včetně české šampionky Terezy Huříkové. Té se v sedle Superioru podařilo získat mnoho úspěchů na českém i zahraničním poli – například titul juniorské mistryně světa nebo mistryně ČR.

Výrobci

Jízdní kola Superior